A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Хмільницький центр первинної медико-санітарної допомоги" Хмільницької міської ради

Всесвітній тиждень серцевого ритму

Дата: 24.09.2023 19:11
Кількість переглядів: 9

Мета всесвітнього тижня серцевого ритму — сприяння поліпшенню діагностики, лікування і якості життя людей, які страждають на аритмію.

   Аритмія — порушення частоти, ритмічності і послідовності скорочень відділів серця.

У стані спокою середня кількість кількість ударів серця дорослого чоловіка за хвилину становить 70, у жінки близько 75 ударів.

Основними симптомами аритмії є нерівномірна робота серця, а саме підвищене чи знижене серцебиття, часте настання втоми, біль у грудях, задуха, потемніння в очах, втрата свідомості.

   Причин виникнення аритмій багато, від перенавантаження, вроджених чи набутих вад і хвороб серця, наслідків інфекційних хвороб до наркотичної та алкогольної залежності.

Аритмія підступна тим, що інколи людина може її не відчувати, тому важливо стежити за своїм здоров'ям та негайно повідомляти сімейному лікарю про порушення ритму серця.

Адже саме він допоможе вчасно виявити, призначити аналізи, дати направлення на ЕКГ, УЗД серця або до кардіолога. Крім того, сімейний лікар може призначити терапію. Це входить у гарантований пакет первинної ланки, тому і є безоплатним для пацієнта. Також за потреби сімейний лікар випише електронне направлення на консультацію до кардіолога та інші додаткові обстеження - наприклад, ультразвукове дослідження серця.

   Слід наголосити, що в програму “Доступні ліки” входить 227 назв медичних препаратів для лікування серцево-судинних захворювань (частина ліків застосовуються сімейними лікарями для профілактики інсультів та інфарктів). Ліки за програмою реімбурсації є безоплатними для пацієнта або з частковою оплатою. Отримати ліки за рецептом сімейного лікаря можна у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора