A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Хмільницький центр первинної медико-санітарної допомоги" Хмільницької міської ради

Як отримати безоплатні ліки для лікування розладів психіки та поведінки

Дата: 24.09.2023 19:25
Кількість переглядів: 4

     Пандемія, а тепер повномасштабна війна – все це не може не впливати на психоемоційний стан українців.

Рівень споживання антидепресантів в країні у 2022 році сягнув піка і має тенденцією до зростання. На безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн*, при чому часто на недоказові, із сумнівною ефективністю препарати.

Натомість держава пропонує не тільки безоплатну допомогу спеціалістів, які можуть запропонувати методики, що дозволять покращити психічне здоровʼя без застосування медикаментів, а й “доступні ліки”, які є безоплатні (або з невеликою доплатою) для пацієнта.

   Наразі в програмі реімбурсації “Доступні ліки” передбачено 66 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки, а також за епілепсії.

Як їх отримати?

У разі розладів психіки зверніться до сімейного чи лікуючого лікаря або психіатра, а за епілепсії – до невролога або психіатра.

Лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров’я та на його основі випише перший рецепт.

За наступними рецептами можна звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра він випише рецепт на основі плану лікування, які склав лікар-спеціаліст.

   Нині 1 016 субʼєктів господарювання і 12 543 точки відпуску мають договір за програмою реімбурсації на препарати з лікування розладів психіки та поведінки, а також епілепсії. З рецептом можна звернутися в будь-який з них, незалежно від місця реєстрації. Впізнати таку аптеку серед інших можна за наліпкою «Доступні ліки» або знайти одним із наступних способів:

через сайт НСЗУ: https://bit.ly/3ZtnQqv

зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77

через чат-бот Спитай Гриця

   Нагадаємо, з 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації “Доступні ліки” лише за електронним рецептом.

* За даними аудиту ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я, проведеного у межах роботи над Всеукраїнською програмою ментального здоров'я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора