A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Хмільницький центр первинної медико-санітарної допомоги" Хмільницької міської ради

Всесвітній тиждень грудного вигодовування: мамі можна все й особливо їй потрібна підтримка!!!

Дата: 22.08.2024 09:37
Кількість переглядів: 2

  

Всесвітній тиждень грудного вигодовування: мамі можна все й особливо їй потрібна підтримка !!!

З 1 по 7 серпня у світі відзначають Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Його мета — підвищити обізнаність батьків немовлят та майбутніх батьків про переваги та користь грудного вигодовування і про те, чому так важливо підтримувати жінок, які годують грудьми.

В Україні Всесвітній тиждень грудного вигодовування проходить щорічно з 2001 року. У 2024 році основним фокусом тижня стало ментальне здоров’я мами та підтримка на шляху до грудного вигодовування.

Жінці, яка годує грудьми, доводиться чути безліч порад звідусіль: це не можна, тут не можна, і так не роби. Хоча насправді материнство і грудне вигодовування не має обмежувати жінку. Мамі можна все: подорожувати, пити каву, їсти полуницю, годувати грудьми всюди, просити підтримки чи робити.

   «Грудне вигодовування має виняткове значення для здоров'я дітей, матерів та суспільства в цілому. Воно є фундаментальним аспектом здорового розвитку немовлят: забезпечує надходження всіх необхідних поживних речовин, і завдяки вмісту антитіл допомагає захистити дитину від вірусів і бактерій, зміцнюючи її імунну систему. Довгостроково, природне вигодовування сприяє розвитку розумових здібностей та зменшує ризик виникнення алергій, цукрового діабету, ожиріння та деяких типів раку.

Існує дуже мало абсолютних протипоказань до налагодження грудного вигодовування, і сьогодні завдяки сучасним технологіям його можна підлаштувати під будь-який життєвий стиль та обставини. Якщо мама може налагодити грудне вигодовування — це найкраще, що вона може дати дитині на початку життя», — каже Юлія Котикович, головна фахівчиня з профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я.

   «Діти — майбутнє кожної нації. Під час війни, що триває, важливіше, ніж будь-коли, надавати весь можливий догляд за дітьми, включаючи співпрацю з громадами для сприяння грудному вигодовуванню в місцях, зручних для жінок, і підтримку у створенні дружнього середовища для цього. ВООЗ рекомендує починати грудне вигодовування одразу після народження, щоб захистити немовлят від хвороб і недоїдання. Це також знижує ризик діабету, ожиріння та деяких видів раку у жінок», — зазначив д-р Арон Арегей, в. о. керівника програм громадського здоров’я ВООЗ в Україні.

«Материнське молоко відіграє ключову роль у забезпеченні здоров’я та імунітету новонароджених, закладаючи міцну основу для більш здорового майбутнього. Крім того, це — найзручніший та найбезпечніший спосіб годувати дитину. А ще — це заспокоєння та відчуття безпеки, такі важливі зараз для мами і малюка. ЮНІСЕФ в Україні докладає багато зусиль, щоб у якомога більшого числа мам вийшло годувати дитину груддю. Сертифікаційний курс ЮНІСЕФ з підтримки грудного вигодовування уже пройшли більше 1600 лікарів і медсестер пологових будинків, дитячих лікарень і амбулаторій, щоб підтримувати сім’ї з першого дня життя малюка. Шість днів на тиждень оператори спільної гарячої лінії МОЗ та ЮНІСЕФ “Спільно до здоров’я” консультують батьків щодо налагодження і збереження грудного вигодовування», — каже медична експертка ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора